Отримай свій сертифікат

Отримай свій сертифікат

Проходь тестування скільки завгодно разів та на будь-якій розкладці. До заліку піде лише кращий результат. Тож не бійся та пробуй знову!

А ще перевір свій рейтинг у таблиці кращих результатів після проходження тесту швидкості друку та спробуй стати переможцем.

сертифікат
швидкість
точність
platinum
350 зн./хв 99.5%
gold
250 зн./хв 98.7%
silver
200 зн./хв 96%

Навіщо проходити тест
швидкості друку?

Щоб дізнатися свою швидкість і точність друку, зрозуміти чи потрібно щось поліпшити. Середня швидкість друку становить 200 зн./хв., спробуй перевершити її! Ти можеш пройти тест кілька разів і побачити, як твоя швидкість друку поліпшується з часом.

Після проходження тесту онлайн ти отримаєш сертифікат швидкості друку, який зможеш прикріпити до резюме, показати вчителю або похизуватися перед друзями.

Як ми вимірюємо
швидкість друку?

Ми вимірюємо швидкість друку в зн./хв  — скільки знаків на хвилину без помилок ти набрав. «Знаком» вважається будь-який символ включно з пропусками. Ми враховуємо тільки правильно набрані слова.

Тому, якщо зроблено помилку, підрахунок символів зупиняється, поки ти її не виправиш.

Щоб отримати найкращий результат в швидкості набору тексту перевір чи всі клавіші працюють коректно на твоїй клавіатурі.


Тест займе лише 2-3 хвилини!

Проходь тест, скільки захочеш. Обмежень немає.
Хапай клавіатуру та вимірюй свою швидкість друку!


Популярні проблеми та поради про друкування наосліп

 • Швидкість друку можна перевірити на Ratatype, для цього потрібно просто пройти тест та дізнатись результат.

  Також ти можеш отримати сертифікати швидкості на Ratatype:

  1. Заповни форму реєстрації.
  2. Пройди тест на швидкість друку.
  3. Клікни правою кнопкою миші на сертифікаті та оберіть «Зберегти зображення», якщо потрібно.
  • Для мов, які використовують кирилицю, швидкість друку вимірюється в знаках на хвилину (скільки знаків на хвилину без друкарських помилок ти набрав). Знаком вважається будь-який символ, включаючи пробіли.
  • У мовах з латинським алфавітом — слова на хвилину. Слово — це 5 символів, в тому числі пробіли.
  • Іноді швидкість друку вимірюють в ударах на хвилину. Тоді одиниця вимірювання — це не лише кількість набраних знаків, але й кількість натискань на допоміжні клавіші, такі як Shift та Alt.

  На Ratatype швидкість друку вимірюється у зн./хв для російської та української мов. А для інших — у сл./хв. Під час тестування враховуються лише правильно надруковані слова. Тому, якщо ти зробив помилку, підрахунок символів зупиняється, поки її не виправиш.

  Точність друку — це відсоток правильно введених символів до загальної кількості символів у тексті.

 • На це запитання немає однозначної відповіді. Але якщо подивитися на середню швидкість друку, яка становить 207 зн./хв, то можна сказати, що хороша швидкість друку — це вище за середню.

  Наприклад, для офісних працівників гарною вважається швидкість 225 зн./хв та вище. Для секретарів — понад 300 зн./хв.

  Для дітей норми швидкості друку відрізняються:

  • початкова школа — 40-75 зн./хв;
  • середня — 75-125 зн./хв;
  • старша — 100-175 зн./хв;
  • студенти — понад 150 зн./хв.
 • Середня швидкість друку складає всього 207 знаків на хвилину. Щоб поліпшити навички набору тексту і навчитися друкувати, як професіонал, потрібно постійно тренуватися.

  Запам'ятай: практика, практика і ще раз практика. Дослідження показали, що постійна практика допомагає перевищити середній показник швидкості друку втричі.

 • 1080 знаків за одну хвилину на електричній друкарській машинці IBM — рекорд швидкості набору тексту, встановлений Стеллою Паджунас у 1946 році. Зараз чемпіонкою з набору тексту англійською мовою на клавіатурі є Барбара Блекборн. Під час тесту в 2005 році вона розвинула швидкість друку 1050 знаків на хвилину на клавіатурі Дворака — спрощеному варіанті звичної нам розкладки QWERTY.

  Шон Врона встановив черговий рекорд на чемпіонаті Ultimate Typing Championship — 1280 знаків на хвилину. Врона також неофіційно побив рекорд Блекборн за швидкістю набору тексту, підтримуючи швидкість 870 знаків на хвилину протягом 50 хвилин. Хоча цей рекорд не визнаний Гіннесом, тому що команда його не відстежувала.

  Спробуй встановити новий рекорд друку разом із Ratatype.

 • Залежить від віку. Наприклад, для дітей початкової та середньої школи це гарна швидкість.

  Для старшої школи та дорослих швидкість 100 зн./хв вважається низькою. Пройти курс друкування й твоя швидкість набору збільшиться.

 • Рекордсмени друкують зі швидкістю понад 1000 зн./хв, отже, 500 зн./хв — цілком досяжна мета.

  Запорука успіху будь-якого заняття — регулярні тренування. Тільки-но ти пропускаєш урок — втрачаєш час, який вже витратив на навчання. Тому постарайся виділити 2-4 тижні для регулярних тренувань — щодня по 30 хвилин.

 • Звісно так! Чим більше практики, тим вища швидкість. А тестування швидкості друку — це також практика.

  Щоб твої пальці якнайшвидше запам'ятали розташування клавіш на клавіатурі, друкуй якнайбільше: пиши листи друзям, набирай реферати або просто проходь тестування швидкості друку.