Дізнайся, як друкувати наосліп

Дізнайся, як друкувати наосліп

Головна ідея друку наосліп у тому, що за кожним пальцем закріплено свою зону клавіш. Це дозволяє друкувати не дивлячись на клавіатуру. Регулярно тренуйся та завдяки м'язовій пам'яті твої пальці знатимуть, куди натиснути.

Поза для друку тексту Поза для друку тексту

Поза для друку тексту

  • Сядь рівно та тримай спину прямою.
  • Лікті тримай під прямим кутом.
  • Голова має бути трохи нахилена вперед.
  • Відстань від очей до монітора повинна складати 45-70 см.
  • Розслаб м'язи плечей, рук і кистей. Кисті можуть трохи торкатися стола у нижній частині клавіатури, але не перенось
    вагу тіла на руки, щоб не перенапружувати кисті.

Вихідна позиція

Вихідна позиція
Вихідна позиція

Трохи зігни пальці та поклади їх на клавіші ФІВА і ОЛДЖ, що знаходяться у середньому ряду. Цей ряд називається ОСНОВНИМ РЯДОМ, тому що ти завжди будеш починати з цих клавіш і повертатися до них.

На клавішах А та О, під вказівними пальцями, знаходяться невеликі виступи. Вони дозволяють орієнтуватися на клавіатурі наосліп.

Схема клавіатури

Тисни клавіші тільки тим пальцем, який для них призначений.
Тисни клавіші тільки тим пальцем, який для них призначений.

Колір клавіш на цій клавіатурі допоможе тобі зрозуміти та запам'ятати, котрим пальцем на яку клавішу натискати.

  • Тисни клавіші тільки тим пальцем, який для них призначений.
  • Завжди повертай пальці до вихідної позиції «ФІВАОЛДЖ».
  • Встанови ритм та дотримуйся його, доки друкуєш. Натискай на клавіші з однаковим інтервалом.
  • Набираючи текст, уявляй розташування клавіш.
  • Клавішу SHIFT завжди натискає мізинець з протилежної сторони від потрібної літери.
  • Пробіл відбивай пальцем лівої або правої руки, як тобі зручніше.

Спочатку цей метод може видатися незручним. Але не зупиняйся. З часом усе виходитиме швидко, легко та зручно. Щоб досягти максимального результату, вибирай курс сліпого друку для твоєї розкладки клавіатури і потрібною мовою.

Не підглядай на клавіатуру під час друку. Просто ковзай пальцями по клавішах, доки не знайдеш основний ряд.

Рух пальців

Не підглядай на клавіатуру під час друку. Просто ковзай пальцями по клавішах, доки не знайдеш основний ряд.

Обмеж рух кистей та пальців до мінімуму, тільки щоб натискати потрібні клавіші. Тримай руки та пальці якомога ближче до вихідної позиції. Це збільшить швидкість набору тексту та зменшить навантаження на кисті.

Стеж за безіменними пальцями та мізинцями, оскільки вони часто залишаються незадіяними.

Не підглядай на клавіатуру під час друку. Просто ковзай пальцями по клавішах, доки не знайдеш основний ряд.

Швидкість друку

  • Не намагайся одразу ж друкувати зі швидкістю світла. Починай прискорюватися, тільки коли пальці звикнуть натискати правильні клавіші.
  • Не поспішай, коли друкуєш, щоб запобігти помилкам. Швидкість буде збільшуватися поступово.
  • Завжди переглядай текст на одне-два слова наперед.
  • Якщо у тебе виникають труднощі із набором тексту, скористайся перевіркою клавіатури, щоб визначити, це пов’язано з проблемами програмного, чи апаратного забезпечення.
  • Пройди усі уроки на клавіатурному тренажері Ratatype. І твоя швидкість стане вище за середню швидкість друку.
Бережи себе

Бережи себе

Зроби перерву, якщо відчуваєш, що збиваєшся і робиш багато помилок. Невеличка пауза поверне сили та увагу.

Час тренуватися

Популярні проблеми та поради про друкування наосліп

  • Це дуже просто, головне дотримуватися кількох основних правил.

    1. Правильна поза для друку — сиди рівно, екран — на рівні очей, на відстані 45-70 см, тримай спину прямо, лікті зігни під прямим кутом, розслаб м'язи плечей, рук і кистей.
    2. Завжди починай друк із клавіш ФІВА ОЛДЖ (цей рядок називається основним) і повертай пальці на цю саму позицію.
    3. Натискай на клавіші лише тим пальцем, який для них призначений. Наша кольорова схема допоможе тобі у цьому.Як друкувати правильно
    4. Клавішу SHIFT завжди натискає мізинець з протилежного боку від потрібної літери. Пробіл відбивай великим пальцем лівої чи правої руки, як тобі зручніше.
    5. Не підглядай на клавіатуру. Просто ковзай пальцями по клавішах, поки не знайдеш основний рядок. Обмеж рух кистей і пальців до мінімуму, потрібного, щоб натискати на потрібні клавіші. Тримай руки та пальці якомога ближче до вихідної позиції.
    6. Починай прискорюватися, тільки коли всі 10 пальців звикнуть натискати на правильні кнопки.
  • Головне — багато практикуватися та регулярно займатися. З кожним уроком покращуватиметься м'язова пам'ять і всі твої десять пальців знатимуть, куди натискати.

    Тренуючись усього 15-30 хвилин на день, вже за пару тижнів ти знатимеш точне розташування кожної клавіші, навіть не дивлячись на клавіатуру. Але пам'ятай, важливо навчитися правильно. Не засвоївши правильних позицій, ти просто дарма витратиш час.

    Не забувай час від часу перевіряти свій прогрес — просто пройди тест швидкості друку.

  • Головна ідея друку всіма пальцями в тому, що за кожним пальцем закріплено свою зону клавіш. Це дозволяє друкувати швидше та не дивлячись на клавіатуру.

    Важливо натискати клавіші лише тим пальцем, який призначений для них. Колір клавіш на клавіатурі допоможе тобі зрозуміти та запам'ятати, яким пальцем на яку клавішу потрібно натискати.Як друкувати всіма пальцями

    • На Ratatype ти можеш вивчити техніку сліпого друку всіма пальцями. Головна ідея техніки в тому, що за кожним пальцем закріплено свою зону клавіш. Це дозволяє друкувати, не дивлячись на клавіатуру.

        Наше дослідження показує, що друк у такий спосіб дозволяє збільшити швидкість друку до 20%. Докладніше про цю техніку ти можеш прочитати в нашій статті про друкування наосліп.

        Регулярно тренуйся. Зроби паузу, якщо відчуваєш, що збиваєшся та робиш багато помилок. Невелика перерва поверне сили та уважність.

      • Запорука успіху будь-якого заняття — регулярні тренування. Тільки-но ти пропускаєш урок — ти втрачаєш час, який вже витратив на навчання. Тому постарайся виділити 2-4 тижні для регулярних тренувань щодня по 30 хвилин.

      • Як і в будь-якій справі, регулярність — запорука успіху. Для закріплення м'язової пам'яті потрібно багато практики й важливо, щоб заняття були регулярними.

        Практикуйте вправи з друку

        Щоденні вправи по 15-30 хвилин принесуть більше користі ніж двогодинні тренування раз на тиждень. Під час коротких тренувань простіше утримувати концентрацію та викроїти час на них набагато легше.

        Практикуйся за будь-якої можливості й не тільки за допомогою Ratatype. Намагайся відпрацьовувати навички сліпого друку під час спілкування в соцмережах або під час не дуже термінових робочих завдань.

        Тестування швидкості друку – це також практика. Проходь тест час від часу, щоб знати наскільки покращилася твоя швидкість.

      • Ти не зможеш навчитися друкувати наосліп, якщо будеш постійно підглядати. Тому намагайся запам'ятати розташування букв на клавіатурі (наші перші 4 уроки якраз цього і вчать).

        Це спочатку здається занадто повільним, але поступово ти зможеш збільшити швидкість друку. Наступні 4 уроки закріплять цей результат. Пройди перші 8 уроків друку на клавіатурі, отримай усі нагороди та за кілька тижнів ти й не згадаєш, що друкував інакше.

      Агов! Ще цікавіше буде у групах. Запрошуй друзів, щоб разом навчатися та змагатися. А ще групи відмінно підходять для вчителів. І не забудь спробувати режим гри ;)

      Бережи себе